Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Himalaya Velvet

Pluszowa, lekko błyszcząca włóczka poliestrowa. Alternatywa dla Dolphin Baby


Włóczka Himalaya Velvet to szenilowa włóczka o delikatnym połysku. Gama kolorystyczna jest identyczna jak w przypadku włóczki Dolphin Baby. Gramatura, czyli 100g/120m również wskazuje na podobieństwo do wspomnianej najpopularniejszej pluszowej włóczki, jednak w praktyce jest delikatnie cieńsza. Raczej połączyłabym ją z Dolphin Fine, a nie z Dolphin Baby:) Wynika to z delikatniejszych pluszowych włosków, które nie stawiają oporu przy przerabianiu włóczki w robótce. Włóczka jest wyjątkowa lekka i śliska w dotyku, co wpływa na wygodę w pracy. 

Zastosowanie

Himalaya Velvet jest włóczką syntetyczną. W jej składzie znajdziemy 100% mikropoliestru


Poliester użyty do produkcji Velvet niesamowicie miękki w dotyku. Jest materiałem bardzo ciepłym i mało wchłaniającym wilgoć. Dlatego sprawdzi się znakomicie przy tworzeniu maskotek, ciepłych kocyków czy milusich poduch. Świetnie sprawdza się również jako materiał na mięciutkie kapcie i puszyste szale oraz czapki, zapewniając nam komfort cieplny w długie zimowe wieczory.

Zgodnie z zaleceniem producenta Himalaya Velvet dziergamy używając drutów w rozmiarze 8mm. Jeśli szydełkujesz sięgnij po również po rozmiar 8mm. Jednak w praktyce do robienia maskotek i zbitej dzianiny warto wziąć rozmiary 3.5 do 4.5mm.  W przypadku odzieży możesz sięgnąć po większy – 6mm. A jeśli planujesz zrobić kocyk śmiało użyj nawet 9mm.

Więcej informacji na temat poszczególnych motków znajdziesz otwierając każdy produkt. Zapraszam, także na mojego bloga, na którym opisuję popularne włóczki. Jeżeli interesują Cię inne kolory lub większe ilości albo po prostu masz jakieś pytania, nie krępuj się – pisz śmiało!