• Menu

 • Alize Velluto

  Alize Velluto

  Pluszowa, miękka włóczka. Doskonała jakość.


  Włóczka Alize Velluto to pluszowa propozycja od firmy Alize. Bardzo dobrej jakości, przemiły w dotyku grubasek doskonale nada się jako alternatywa dla Dolphin Baby. Velluto jest grubsza (100g/ 68m), bardzo mięsista, a pluszowe włoski są wprzędzone w główną nitkę, a nie naciągnięte jak w przypadku innych pluszowych włóczek. Dzięki temu jest ona znacznie wytrzymalsza.

  Włóczka ma certyfikat OEKO-TEX Standard 100.

  Zastosowanie

  Alize Velluto jest włóczką syntetyczną. W jej składzie znajdziemy 100% mikropoliestru


  Poliester użyty do produkcji Alize sprawia, że jest on niesamowicie miękki w dotyku. Jest materiałem bardzo ciepłym i mało wchłaniającym wilgoć. Dlatego sprawdzi się znakomicie przy tworzeniu maskotek, ciepłych kocyków czy milusich poduch. Świetnie sprawdza się również jako materiał na mięciutkie kapcie i puszyste szale oraz czapki, zapewniając nam komfort cieplny w długie zimowe wieczory.

  Zgodnie z zaleceniem producenta z Alize Velluto dziergamy używając drutów w rozmiarze 8-9mm. Jeśli szydełkujesz sięgnij po numery od 8mm do 10mm. Jeżeli tworzysz maskotki sięgnij po mniejsze rozmiary 5-6mm maksymalnie. Jeśli planujesz zrobić coś bardziej użytkowego, jak kocyk możesz ufać producentowi:)

  Więcej informacji na temat poszczególnych motków znajdziesz otwierając każdy produkt. Zapraszam, także na mojego bloga, na którym opisuję popularne włóczki. Jeżeli interesują Cię inne kolory lub większe ilości albo po prostu masz jakieś pytania, nie krępuj się – pisz śmiało!

  Produkty na stronie: