Alize Diva - Ośli motek - Włóczki i rękodzieło - 100% mikrofibra Alize Diva - Ośli motek - Włóczki i rękodzieło - 100% mikrofibra

Wyświetlanie 1–12 z 47 wyników

Alize Diva 

Włóczka z mikrofibry z jedwabnym połyskiem


Włóczka Alize Diva to pięknie połyskująca propozycja stworzona z mikrofibry. Spleciona z włókien poliestrowych i poliamidowych przy użyciu najnowszych technologii włóczka jest bardzo wytrzymała, chłonna i lekka. Właściwością mikrofibry jest szybkie oddawanie wchłoniętej wody dlatego wykorzystuje ją się w strojach kąpielowych czy sportowych, a także w ręcznikach i ściereczkach. Bardzo ładna gama od kolorów naturalnych po letnie i cukierkowe doskonale sprawdzi się w wiosenno-letnich ubraniach, zwiewnych chustach, a także sukienkach na plażę. Pięknie wychodzą z niej laleczki amigurumi. Nadaje się także na zakupowe siatki, z racji swojej wytrzymałości.

Zastosowanie

Alize Diva to 100% mikrofibry


Mikrofibra jest to mikrowłókno składające się z mieszanki cieniutkich włókien poliestrowych i poliamidowych (nylonowych), które są aż 100 razy cieńsze od ludzkiego włosa! Dzięki mocnemu skrętowi tylu cienkich włókien jest bardzo wytrzymała i odporna na zniszczenia. Dodatkowo świetnie chłonie wodę (popularne ścierki z mikrofibry) i bardzo szybko ją oddaje, nie nasiąkając jak np bawełna. Dlatego jest to idealna włóczka do tworzenia strojów kąpielowych, ale także wiosenno-letnich narzutek czy sukienek. Włóczka ma delikatny połysk, jest miękka w dotyku oraz bardzo lekka. Ma certyfikat Oeko-Tex Standard 100.

Zgodnie z zaleceniem producenta do dziergania z Alize Diva używamy drutów 2.5-3.5mm oraz szydełka 1-3mm.

Próbka 10×10 przy użyciu podanych przez producenta rozmiarów drutów powinna osiągnąć 36 rzędów o szerokości 26 półsłupków.

Waga: 100g
Długość: 350m
Skład:  100% mikrofibra