100-lecie Polskiego Rękodzieła

10 listopada 2018 | Brak komentarzy

100-lecie Polskiego Rękodzieła

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości to także stulecie Polskiego Rękodzieła


Mamy przyjemność jako naród uczestniczyć w tym wielkim wydarzeniu jakim jest 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Niestety, szczególnie w ostatnim czasie zamiast łączyć się i wspólnie świętować ten dzień – dzielimy się. Zapominamy jak wiele mamy ze sobą wspólnego. A nas, Polskich Rękodzielników (duże litery podkreślają naszą wspaniałość 🙂 ) łączą przecież nasze dzieła! Dlatego wpadłam na pomysł uczczenia tego wielkiego wydarzenia. Mam nadzieję, że przyłączycie się wszyscy i wspólnie pokażemy, że razem – znaczy lepiej!

Polskie Rękodzieło stanowi o naszej wyjątkowości i wyróżnia nas na arenie światowej


Generalizowanie jest zazwyczaj niesprawiedliwe i krzywdzące, ale przy takiej okazji, jakim jest stulecie odzyskania niepodległości generalizujące stwierdzenia same się cisną na usta. Ale takie dobre, podnoszące nasze poczucie własnej wartości, bo w takim czasie mamy prawo się czuć wyjątkowo. Zgodzicie się więc ze mną, że społeczność Polskich Rękodzielników ma wiele do pokazania światu. Jesteśmy zdolni, kreatywni i bardzo pracowici, chociaż troszkę za mało się cenimy. Jednak trzeba być myśli, że wszystko idzie w dobrym kierunku!

Stwórzmy galerię Polskiego Rękodzieła!


Tak jest! Doceńmy siebie samych i utwórzmy wielką galerię naszych dzieł! Swoje dzieło może zgłosić KAŻDY RĘKODZIELNIK, tworzący w dowolnej technice! Bez żadnych ocen, krytyki, pouczania, po prostu doceńmy swoje prace takimi jakimi są, bo szczerze wierzę, że każdy twórca wkłada w to, co robi całe swoje serce i całe swoje umiejętności. Niech to będzie weekend tylko miłych słów! Tak oto zarządzam ja, jedna z Was:)

Jak zgłosić swoją pracę?


A już pędzę z wyjaśnieniem:) Wybierzcie jedno zdjęcie SWOJEJ wykonanej ręcznie przez SIEBIE pracy, z której jesteście najbardziej dumne/dumni i wyślijcie je do mnie w sposób Wam najbardziej odpowiadający: poprzez e-mail (karolina@oslimotek.pl), poprzez wiadomości prywatne na Facebook’upoprzez komentarz pod postem na Facebook’u, lub poprzez oznaczenie @oslimotek w swoim poście na Facebook’u. Ja je wszystkie pozbieram i wstawię tutaj w tym poście, który będzie stale aktualizowany. Razem ze zdjęciem (jeśli tylko chcecie) podajcie link do swojego profilu na Facebook’u, który opublikuję lub po prostu imię, które umieszczę pod Waszą pracą. Wysyłanie zdjęć oraz danych (imię, link do profilu) jest dobrowolne i równoznaczne ze zgodą na publikację w Waszym imieniu na blogu strony oslimotek.pl.
Wasze dane oraz zdjęcia nie będą publikowane nigdzie indziej, ani wykorzystywane w niegodnych celach. Każdy może również w dowolnej chwili zażądać usunięcia zdjęcia i danych. Zgłoszenia posądzające o plagiat zostaną sumiennie sprawdzone i takie zdjęcia usunięte z galerii z odpowiednim komentarzem.
Galeria zdjęć będzie tutaj, na stronie do wtorku 13.11.2018 r., następnie zostanie przeniesiona na moją firmową stronę w serwisie Facebook
Dlaczego? Niestety im więcej zdjęć na stronie, tym może ona wolniej działać, żeby więc nie obciążać sklepu, obciążymy Facebook, który ma kopalnie przestrzeni na zdjęcia:)

Zacznę ja, żeby Was ośmielić;p Mam nadzieję, że stworzymy wspólnie piękny kolaż prac i technik, usłyszymy wiele ciepłych słów, poznamy się bardziej i polubimy! Poczujmy, że tworzymy społeczność!

Galeria Polskiego Rękodzieła 

Linki:)

Ośli motek

Hanka Działa

Wioli pomysł na

Handmade by Lotka

KOTIA MADE hand embroidery

Zdolna, ale leń

Dzieła Neli

Szydełkowy Zawrót Głowy

Szydełkomat

Gizelove Dziubadełko

Art-bis

Pracownia Rękodzieła ,,U Mośtynki pod Grapą”

Tagi